poniedziałek, 30 stycznia 2012

There's never enough

Futro kupiłam już jakiś czas temu, w tym samym lumpie, co to. Taaak, cena identyczna: 5zł. (wyprzedażowe-love!) Kupiłam, mimo narzekań mamy (no ile tych futer?!) i mimo wiosennej pogody (+12°C). Wiecie, ja po prostu czułam w kościach, że zima jednak przyjdzie. Niestety... Kto chce lato, łapka w górę? 
English translation below


I bought this fur some time ago, in the same second hand, like this. Yeah, the same price: 5 zł. (sales-lover!) I bought it, despite my mom's complains ( how many of those furs?) and despite the spring weather (12 ° C). You know, I just felt in my bones, that winter is coming. Unfortunately ... Who wants summer, hand up?

fur: second hand
shoes: allegro
glasses: allegro
clutch: second hand
pants: h&m (second hand)
gloves: local shop


sobota, 28 stycznia 2012

Wild reindeers

Im zimniej się robi, tym częściej sięgam po rajstopy. Nie ma w tym logiki, więc nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. O tyle dobrze, że rajstopy mają chociaż motyw zimowy :)
Komu jeszcze mróz dał kopa? Ja mam mnóstwo energii i planów na te ferie, aż chce mi się tańczyć. To pewnie przez mróz. Brrr.

Kto jeszcze nie głosował - a ma chęć:
a) Konkurs Femelo KLIK - like it!
b) Konkurs Siemens KLIK
c) Konkurs Stylio Karnawał w Szafie KLIK

The colder it does, the more often I reach for tights. There is no logic in this, so I'm not able to explain. It's good, that tights have winter theme :)
Is anyone in here who frost gave the kick? I have a lot of energy and plans for the holidays, even now I want to dance. That's probably because of frost. Brrr.


clothes: second hand
tights: Gatta
hat: Terranova
wellingtons: allegro

czwartek, 26 stycznia 2012

My mum's pearls

W końcu mogę to powiedzieć - koniec sesji. Jutro zdobędę ostatni wpis i wracam do domu. Na miesiąc! Iha!  A u Was jak tam?
Czapka jest przykładem na to, że w szafie mamy można znaleźć dużo perełek. (dziś czapa, post niżej - cekinowa narzutka). Chyba wyczucie stylu przekazuje się w genach :)

I can finally say it - it's the end of the exams. Tomorrow I'll get the last signature and I will go home. For a month! Iha! And how about you?
Cap is an example of that in our mother's closet we can find a lot of pearls. (cap today, the post below - sequined jacket). Perhaps the sense of style is inherited with the genes :)

Znowu żebrzę o głosy: Again, I beg for votes:
a) Konkurs Femelo KLIK - like it!
b) Konkurs Siemens KLIK
c) Konkurs Stylio Karnawał w Szafie KLIK

clothes: second hand
shoes: Papilion.pl
jewellery: katherine.pl
cap: my mum's

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Time to shine

Jako że karnawał ciągle trwa, a sesja ma się ku końcowi (jak dobrze!), czas pomyśleć o zabawie. Dlatego więc set całkowicie imprezowy. Jak wszystko dobrze pójdzie, to ruszam podbijać szczecińskie kluby. A po tym rozpoczynam miesięczne ferie. Ha, możecie zazdrościć! :)

Mogę Was prosić o głosy na moją stylizację:
a) Konkurs Femelo KLIK - like it!
b) Konkurs Siemens KLIK
c) Konkurs Stylio Karnawał w Szafie KLIK

Z góry dziękuję! :)

As the carnival lasts, and the session is coming to an end (as well!), it's time to think about fun. Therefore the party set. As everything goes well, I'm heading to conquer Szczecin clubs. After that I begin my holidays. The whole month! Ha, you can be jealous! :)jacket: my mum's
blouse: second hand
shorts: second hand
bracelets: shop in Croatia
purse: won in contest
shoes: local shop
necklace: from India

czwartek, 19 stycznia 2012

American dream

Chyba niektóre z Was kojarzą firmę OKLEJ GO z konkursów u znanych blogowiczek. Miałam przyjemność wygrać jeden z tych konkursów, mianowicie na blogu u Fashionelki i mogłam sobie wybrać coś z asortymentu sklepu. 
Jak tylko zobaczyłam naklejkę z motywem flagi USA, pomyślałam - to jest to! Od zawsze marzył mi się wyjazd do Ameryki, a naklejka na laptopa, którego używam niemal codziennie - będzie mi przypominać o moim marzeniu.
Ponadto jestem "niepoprawną" optymistką - na przekór wszystkiemu, więc nie mogło zabrać pozytywnego napisu.
A kropki... Bo mi się spodobały :)

Tak więc macie okazję zobaczyć jak naklejki prezentują się w moim pokoju (jako gratis mój bałagan. Pomyślałam o sprzątnięciu z biurka, ale oczywiście zapomniałam o szafkach -.-') Mi się efekt bardzo podoba, a pracy przy naklejaniu nie ma zbyt wiele. Jedyny minus jest taki, że czasami wzór odchodzi od kleju, ale wystarczy czymś podważyć i wszystko wraca do normy :)stickers: OKLEJ GO
T-shirt: second hand
shorts: DIY (allegro)
overknee-lenght socks: allegro
shoes: Converse (allegro)

poniedziałek, 16 stycznia 2012

Mrs Soldier

Kiedy przyzwyczaiłam się do typowo wiosennej pogody, ni stąd ni zowąd, przywiało arktyczne powietrze i zrobiła się zima. Nie oczywiście w dosłownym tego słowa znaczeniu - u mnie śniegu nie uświadczysz, chyba że sztucznego na witrynach sklepowych... Trochę z tego faktu ubolewam, ale z drugiej strony ściąganie futra do zdjęć nie wydaje się już taką wielką głupotą :) Bo oczywiście moim zdaniem bez niego wygląda o niebo lepiej. Ale skoro wiem, że zaraz pojawią się troskliwe komentarze ("zimno mi, jak na Ciebie patrzę", "ubierz się!" itp.) to założyłam. Niech stracę.

PS. Kokarda we włosach to taka moja wariacja, bez niej outfit wydawał mi się zbyt oficerski, męski.

When I get used to the typical spring weather, suddenly, arctic air came and made the winter. Of course not in the literal sense - in my city there's no snow at all, except the one at shop's windows ... I felt a little bit of regret, but on the other hand I can take off my fur without looking foolish :) Because of course in my opinion, without it it looks much better. But since I know that you care about me (comments: "I'm freezing when I look at you," "dress up", etc.) so I put it on.
fur: second hand (5zł!!!)
jacket: second hand
trousers: TBSport
shoes: Papilion
jewellery: katherine.pl

piątek, 13 stycznia 2012

Pink dots

Od razu ostrzegam - zdjęcia nie były robione dzisiaj. Dzisiaj w mojej małej miejscowości widziałam już wszystko - śnieg, deszcz i słońce na zmianę. Trudno trafić za pogodą w tym roku.

Zdjęcia mają też swoją szczególną historię. Kiedy siedziałam w ciepłym domu i patrzyłam na słoneczko za oknem, wydawało mi się, że będzie mi ciepło w trakcie zakupów na mieście. Przeszywający wiatr od razu rozwiał moje wyobrażenia i poleciałam zmienić spodenki na moje ostatnio najwygodniejsze i przez to najulubieńsze spodnie z TBSport. Kolejna para, z tych które wygrałam.

I should warn you - pictures wasn't taken today. Today, in my small town I could see everything - snow, rain and sun for a change. It is hard to follow the weather this year.
Photos also have their particular story. When I sitting in a warm house and looked at the sun through the window, it seemed to me that this clothes will keep me warm while shopping in town. Piercing wind blew straight away my ideas and I ran to change my shorts for more convinient TBSport trousers. Another pair, from those which I won.


jacket: second hand
jumper: second hand
hat: second hand
trousers: TBSport
jewellery: LemonLovely
wellingtons: allegro

wtorek, 10 stycznia 2012

Shiny rose

Jako że karnawał ciągle trwa, postanowiłam znowu stworzyć imprezowy, ale niezobowiązujący zestaw. Niezobowiązujący z tego względu, że moda lubi płatać nam figle i srebrne rajstopy czy błyszczący sweter nie są już takie w 100% imprezowe, prawda? :)
As the carnival is still on, I decided to create party (in a loose sense of the word) outfit again. Without obligation I mean that the fashion likes to play tricks on us and silver tights or shiny sweater are no longer such a 100% party, right? :)
clothes: second hand
heels: local shop
jewellery: handmade
tights: Gatta

sobota, 7 stycznia 2012

Love on top

Patrząc za okno, nie mogę uwierzyć, że jeszcze kilka dni temu, kiedy robiłam te zdjęcia, było 12 stopni i przez chmury przebijało się słońce. Dzisiaj pewnie zamiast szpilek, musiałabym założyć kalosze, ale raczej nie wyglądałoby to korzystnie :)
Spodnie są jedną z wygranych par w konkursie, który organizowało TBSport. Powiem Wam szczerze, że lepszego prezentu gwiazdkowego nie mogłam sobie wymarzyć! Spodnie są produktem polskim (czym już podbiły moje serce). Ponadto każda para jest szyta starannie i solidnie, z dobrej gatunkowo tkaniny. Widać, że firma stara się i wkłada serce w każdą uszytą parę. Także kontakt ze sprzedawcą jest bardzo dobry - Pani doradza, dopytuje, żeby nie było pomyłek w wyborze rozmiaru. Dawno się nie spotkałam z takim dbaniem o klienta :)

Jak wiecie, nie mam żadnych korzyści z polecania Wam tego sklepu - w końcu to tylko jednorazowa wygrana. Po prostu stwierdziłam, że firma TBSport zasługuje na to, aby usłyszało o niej szersze grono. Także serdecznie zachęcam Was do zakupu na ich aukcjach - KLIK.
trousers: TBSport
heels: allegro
purse: won in contest
blouse: local shop
scarf: h&m
hat: local shop
rings: Katherine.pl
necklace: handmade

czwartek, 5 stycznia 2012

Goodbye blue sky

Miała być wersja bez futra, ale od dwóch dni panuje u mnie straszna wichura, więc wyjście bez okrycia wierzchniego równa się przeziębieniem. Ale na dwie sekundki ściągnęłam. I teraz cierpię <khe, khe>

Czy jest na sali ktoś ze Szczecina, kto byłby zainteresowany spotkaniem szafiarskim? Jak coś to pisać do mnie na mejla: kamila.yk5@gmail.com

In my head there was version without a fur, but for two days in my city is a terrible wind, so going out without coat is equal to the cold. But for two seconds I took it off. And now I suffer <khe, khe>fur: inherited (my mom's)
clothes: second hand
shoes: allegro
purse: second hand
necklace: allegro

poniedziałek, 2 stycznia 2012

It will rain

Ostatnio myślałam o moich kaloszach, które spędziły długi czas w szafie - całkowicie zapomniane. Dzisiaj zapowiadali deszcz przez cały dzień, więc czemu nie wykorzystać okazji? :)

Recently I was thinking about my rain boots, which had spent a long time in the closet - totally forgotten. Today predicted rain all day, so why not take advantage of the occasion? :) 
jacket: Denim.CO
dress: inherited
belt: h&m
tights, overknees: gatta
rain boots: allegro
jewellery: katherine.pl