czwartek, 29 grudnia 2011

Let's get the party started!

Sezon przygotowawczy do sylwestra uważam za otwarty! W sumie jeszcze nie do końca wiem, gdzie go spędzę, dlatego założę to, co poniżej albo ewentualnie błyszczący dres i skarpetki w cekiny. Żeby było sylwestrowo nawet przed telewizorem ;)

Nie umiem robić zdjęć w domu (złe oświetlenie...), dlatego nawet, gdy wieje jak cholera, robię je na dworze. Tak, sąsiedzi patrzą na mnie z politowaniem. Tak, jest mi zimno. Tak, powinniście docenić moje poświęcenie albo nazwać mnie głupią. Love or hate :)

Preparation for the New Year's Eve get started! I don't know yet where I'll spend it, so I will wear that what you can see below, or alternatively - shiny tracksuit and socks in sequins. To celebrate New Year's Eve even in front of the TV;)


clothes: second hand
shoes: local shop
jewellery: katherine.pl

wtorek, 27 grudnia 2011

My precious

Czasami rzeczy, które komuś innemu są całkowicie niepotrzebne, są naszym must-have. Wizja brązowego kożucha chodziła za mną od dawna, ale nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedniego, a tu nagle... siostra przywiozła worek ubrań, a w nim... mój kożuch *.*

PS MAM RAJSTOPY!!! :D I u mnie jest 10 stopni, więc nie - nie zmarzłam :)

Sometimes the things that for someone else are totally unnecessary, they are our must-have. The vision of the brown sheepskin coat created in my head a long time ago, but I couldn't find the right one nowhere, and suddenly ... sister brought a bag of clothes, and in it ... My sheepskin *.*


sheepskin coat: inherited
vest: second hand
blouse: second hand
shorts: won in contest (catindrawer's blog)
shoes: papilion.pl
socks: local shop
necklace: katherine.pl

sobota, 24 grudnia 2011

Jingle Bells

Bez zbędnych ceregieli - po prostu chciałam Wam życzyć wesołych świąt. Aby były piękne, klimatyczne i pełne przemyśleń. Spędzone w miłej atmosferze, z najbliższymi. 
Merry Christmas!wtorek, 20 grudnia 2011

Mix me

Często tak mam, że cały zestaw powstaje na bazie jednego elementu. Dzisiaj tym elementem była panterkowa spódnica. Nie pomagał fakt, że jest strasznie krótka i świecąca - każde inne zestawienie niż to poniżej wydawało mi się kiczowate albo hm, nie na miejscu... Dlatego taki mix stylów :)

PS. Kurtki nie ma, bo ile można pokazywać ten sam płaszcz.

I often do that, the whole set creating is based on one item. Today, this element was cheetah skirt. The fact, it's short and shiny didn't help - any other outfit than that below it seemed kitschy, or uh, not in place ... Therefore, such a mix of styles :)
PS. I don't have jackets, because I don't want to show you the same coat again.
clothes: second hand
shoes: papilion.pl
jewellery: katherine.pl
band: telly weijl

niedziela, 18 grudnia 2011

Cold, but not freezing

Z racji tego, że "prawdziwa zima" jeszcze się nie zaczęła (ach, śnieg...) i nie jest jakoś wyjątkowo mroźno na dworze, zaczęłam się rozglądać za lżejszym okryciem wierzchnim. I wtedy przypomniałam sobie o moim płaszczyku, który kupiłam już rok temu. Lubię go, mimo że fason dodaje kilogramów. Jest niezastąpiony, kiedy chce się ubrać ciepło, a jednocześnie nieco bardziej kobieco.

Due to the fact that the "real winter" has not yet begun (ah, snow ...) and it isn't very frostily, I started looking for a lighter jacket. And then I remembered about my coat that I bought a year ago. I like it, even though the styling adds pounds. It is irreplaceable when you want to dress warm, but a little bit more feminine.


coat: second hand
sweater: second hand
jeans: second hand
hat: colloseum
snood: handmade
earrings: katherine.pl

czwartek, 15 grudnia 2011

Like snowflake

Zazwyczaj nie ubieram się w jasne kolory, a jeśli już, to nie w przeważającej ilości. Jednak wszechogarniający klimat świąt, śnieżne dekoracje, no i ostatecznie śnieg, który padał w Szczecinie dosyć niedawno zainspirowały mnie do stworzenia tego zestawu.

Normally I don't wear bright colors, and if I do, is not overwhelmingly. However, the overwhelming atmosphere of Christmas, snowy scenery, and finally snow, which fell in Szczecin quite recently inspired me to create this set.


clothes: second hand
necklace: katherine.pl
shoes: allegro
tights: cropp

wtorek, 13 grudnia 2011

Bright, shiny things

Ostatnio stwierdziłam, że święta zbliżają się wielkimi krokami, a za nimi idzie Sylwester. Więc poszperałam w mojej szafie w celu znalezienia czegoś niebanalnego na tę okazję i stworzyłam ten zestaw. 
Może sweter nie jest typowo sylwestrowy, ale chyba nikt nie chce być chory tydzień po Sylwku :)

I realized that Christmas is rapidly approaching, and with them comes New Year's Eve. So I searched in my closet to find something original on this occasion and I created this set.
Maybe a sweater is not a typical New Year's Eve, but I guess nobody wants to be sick a week after party :) sweater: second hand
blouse: second hand
leggins: LoelStyle
shoes: local shop
earrings: katherine.pl

niedziela, 11 grudnia 2011

Where have you been?

Dopiero niedawno odkryłam, jak cudowne są nauszniki. (nie, nie żyję w jaskini :D) Są wygodne, ciepłe, nie spadają na oczy (o zgrozo...) i nie robią z moich włosów istnej szopy. Nie wiem, jak mogłam bez nich wcześniej żyć! 

Recently I discovered how wonderful are the earmuffs. (no, I do not live in a cave :D) They are comfortable, warm, do not fall on the eyes (horror of horrors ...) and after taking them off my hair doesn't look like hay. I do not know how I could live without them before!


clothes: second hand
shoes: allegro
rings: katherine.pl
snood: handmade
earmuffs: terranova

środa, 7 grudnia 2011

Call me Zebra

Macie tak czasami, że zestaw siedzi Wam długo w głowie, ale ciągle czegoś Wam brakuje - a to butów, odpowiednich dodatków, pasującego ubrania... Hmm. Tak właśnie było z zebrowymi legginsami. Kupiłam je już dwa miesiące temu i nie miałam ani raz na sobie. Nawet nie wiecie, jak tego żałuję - są bardzo ciepłe i jeszcze wywołują uśmiech przechodniów. Efekt osiągnięty!

Do you have the same problem like me? Sometimes idea for an outfit's sitting a long time in my head, but still something is missing - boots, appropriate additives, matching clothes ... Hmm. That's what happened with my ribbed leggings. I bought it just two months ago and I had no time for wear it. You do not even know how I regret it - they are very warm and bring a smile of strangers. 

clothes: second hand
leggins: local shop
wedges: allegro
hat: local shop

poniedziałek, 5 grudnia 2011

Be comfortable with being uncomfortable

Ostatnio stwierdziłam, że cenię sobie wygodę bardziej niż efekt długich nóg. Postarajcie się mnie zrozumieć - miejska dżungla nie sprzyja zakładaniu obcasów. Uciekający tramwaj; nierówności chodników; śpieszący się ludzie, którzy chcą Cię staranować - można się naprawdę zniechęcić. 
Dlatego moja kolekcja butów (fajnie to brzmi... :3) poszerzyła się o kolejne płaskie buty. 

Recently I realized that I appreciate convenience more than the effect of long legs. Try to understand me - heels are not good to urban jungle. Runaway tram; inequality sidewalks, hurrying people who want to ram you - you can get really discouraged.
So my collection of shoes (that sounds so cool ...: 3) expanded by an additional pair of flat.

Zachęcam do lajkowania:


clothes: second hand
tights: gatta
shoes: allegro

piątek, 2 grudnia 2011

No one will forbid me

Kiedy masz tylko kilka minut do wyjścia, proste sety wydają się najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście proste pod względem kolorystyki - ale kto powiedział, że nie można zaszaleć i połączyć kontrowersyjnego krzyża na szyi, grubego futra i czarnych koturn open-toe?
No właśnie - nikt mi nie zabronił, chociaż przyciągałam wzrok wielu przechodniów :) a co mi tam!

When you have only a few minutes to go, simple sets seem to be the best solution. Of course, simple in terms of color - but who says you can't go crazy and match the controversial cross, thick fur and black open-toe wedges?
Well - no one forbid me, although I attracted many looks :)
clothes: second hand
scarf: hand-made
cross: katherine.pl
wedges: allegro