wtorek, 27 września 2011

Don't even think about it

Jestem już w Szczecinie! (w zasadzie to od niedzieli...) Mam za sobą dwa dni studiowania. Jak na razie jest bardzo fajnie - poznałam masę nowych ludzi + puszczają nas prawie z wszystkich zajęć. Żyć nie umierać. 
Zdjęcia zostały zrobione 21. września, ale nie miałam okazji ich dodać. Nie wiem jak tutaj będzie z sesjami,  na razie nie mam do tego głowy. Muszę trochę poznać miasto i znaleźć na to czas.
 Dlatego posty będą pojawiać się raczej rzadko, ale chyba mi wybaczycie :)

I am already in the Stettin! (in the principle since the Sunday...) I Have behind me two days of studying. It's so far very nicely - I got to know new people + they give us leave almost from all lessons. 
Pictures were made on 21. September, but I did not have opportunity to add them. I do not know as it will be with sessions here, I  don't have head to this yet. I have to getto know the city a bit and to find time for this.
 That is why posts will appear rather seldom, but you' ll probably forgive me :)

clothes: second hand
shoes: allegro
bag: inherited
jewellery: katherine.pl

sobota, 24 września 2011

Businesswoman life

Gdy muszę wyglądać elegancko, nie lubię prostych zestawów black&white. Wydają mi się one zbyt pospolite, a ja lubię się wyróżniać. Dzisiaj jadę jako osoba towarzysząca na galę rozdania nagród, więc - chciał czy nie chciał - musiałam ubrać się odpowiednio do okazji.
Mój strój jest minimalistyczny (tylko trzy kolory), ale w zamian za to kropki dodają mu trochę szaleństwa. I nawet związałam włosy! :) (ale tylko na chwilę...)

When I have smartly to look, I do not like simple sets black & white. They seem me too common, and I like to distinguish myself. Today I go as person concurrent on the gala of the distribution of prizes, so - he wanted if he did not want - I had to dress suitably to the occasion.
My outfit is minimalistic (only three colours, but dots add him a bit madness. And I even tied back my hair! :) (but only for the moment...)

clothes: second hand
shoes: boti
clutch: local shop
rings: katherine.pl

czwartek, 22 września 2011

This part of me is very romantic

Kilka osób pytało, jak tam sprawy z mieszkaniem - po trzech zmianach adresu zamieszkania, w końcu znalazłyśmy niemalże ideał! Śmieję się, że to co najważniejsze dla mnie - obowiązkowo duża szafa - jest na wyposażeniu :)) a tak na poważnie, to mieszkanko naprawdę przytulne. Potrzeba tylko kilku poprawek kosmetycznych i będzie można mieszkać. Jadę tam już w niedzielę. Powiem Wam szczerze, że strasznie 'jaram się' tymi studiami, nowym mieszkaniem i możliwością poznania tylu osób.

Jestem szczęśliwa wewnątrz, co uzewnętrznia się w moich ubraniach. To jeden z tych zestawów, które mogłabym nosić codziennie - sukienka (która jest spódnicą) w kwiaty, wygodne obcasy, marynarka. Obowiązkowo biżuteria. Delikatnie, dziewczęco, z nutką romantyzmu.

I am happy inside what manifests in my clothes. This is one of these sets which I could wear every day - the dress (which is really the skirt) in flowers, comfortable heels, jacket. Obligatorily jewellery. Gently, chic, with the note of romanticism.

Co do pytania w komentarzu, które przesłała as - buty z posta Elegance is all kupiłam jakoś w połowie wakacji u tego sprzedawcy. A jak nie u niego, to na allegro widziałam jeszcze kilka aukcji tych butów, wystarczy wpisać 'jazzówki' lub 'oxfordy'.


jacket: second hand
dress (really skirt): second hand
shoes: boti
jewellery: katherine.pl
clutch: second hand

środa, 21 września 2011

U S A

Czasami tak mam - coś zobaczę i chcę to mieć (mimo że jest to bardzo popularne). Nie obchodzi mnie wtedy, że ma to już połowa Polski/świata, albo że pomysł się już przejadł. Tak było właśnie z motywem flagi USA. Idea ubrań z nią bardzo przypadła mi do gustu. Ba, powiem nawet, że wręcz chorowałam, gdy nie miałam nic takiego w szafie.
Więc sobie kupiłam szorty na allegro :) trzeba się uszczęśliwiać.

Sometimes I have so - I see something and want to have this (although this is very popular). I don't care then, that this thing already have the half of the Poland / the world, or that the idea had already overeaten. 
It was just so with the motive of the flag of the USA. The idea of clothes I really liked. Of course, I will even say that I was ill outright, when I did not have nothing such in the wardrobe.
So I bought shorts on allegro :) we should make oneself happy.shorts: allegro (DIY)
T-shirt: second hand
sweater: second hand
shoes: Converse, allegro
rings: katherine.pl

niedziela, 18 września 2011

Elegance is all

Ostatnie dni były naprawdę zwariowane. W jeden dzień miałam ustawione mieszkanie w Szczecinie, kilka godzin później już nie - w skrócie: zostałam wystawiona przez koleżanki. Jednak wychodzę z założenia, że nic nigdy nie dzieje się z przypadku i tak miało być. Zawsze takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu, że zawsze na końcu czeka mnie coś dobrego.
Tak właśnie było - dwa dni nerwów, aby w końcu znaleźć upragnione mieszkanie. To pewnie przez fakt, że pojechałam tak ubrana, prawda? :)

Last days were really mad. I had flat in the Stettin, several hours later already not - in the shortcut: I was cheated by friends. However I go out from the foundation that nothing never happens from the case and had so to be. Such situations always assure me that something good always waits me for the end.
So it was - two days of nerves, to find the longed-for flat eventually. 
It's probably because the fact, that I went for the meeting dressed like that, right? :)

clothes: second hand
rings: katherine.pl
shoes: allegro

piątek, 16 września 2011

Red weed

Dzisiaj mam dla Was outfit w trochę innym wydaniu. Może przywykliście do słodkich, dziewczęcych zestawów, jednak czasami mam ochotę na czerń i rockowe dodatki. Ale równowaga musi być - dlatego kamizelka w maki :)

clothes: second hand
wedges: allegro
jewellery: katherine.pl, house, DIY

środa, 14 września 2011

Last breath of summer

Lato wróciło, dosłownie na kilka chwil. Ale czemu nie mielibyśmy się nimi nie cieszyć? Zestaw idealny również na plażę, oczywiście bez szpilek :)

PS. Znowu proszę o głosy!
1. Konkurs stylio.pl "Zarażam kolorem" - tutaj możecie ocenić
2. Konkurs Modna Polka - stylizacja na randkę

clothes: second hand
bag: moodo.pl
heels: inherited
jewellery: katherine.pl

poniedziałek, 12 września 2011

We can fly away

Kiedyś nie lubiłam brązu, teraz to mój ulubiony kolor, gdy chcę uciec od neonów i kolorowych kwiatów choć na chwilę. Do tego kolczyki-pióra, które pokochałam od pierwszego wejrzenia i złote pierścionki z katherine, których mam tak dużo, że mogłabym sama otworzyć hurtownię...
Jesień nadchodzi :)

PS. Kto nie głosował - przypominam się :)
1. Konkurs stylio.pl "Zarażam kolorem" - tutaj możecie ocenić
2. Konkurs Modna Polka - stylizacja na randkę

clothes: second hand
jewellery: katherine.pl
shoes: allegro

piątek, 9 września 2011

On the top of the world

Ten płaszczyk to kolejny, aczkolwiek przypadkowy, zakup w ciuchszopie. Po prostu poszłam z ciocią do towarzystwa, nie zamierzałam nic kupować, a tu, o - trafił się. Spróbujcie sobie wyobrazić moją minę, kiedy spojrzałam na metkę a tam 'Bik Bok by Tiffany'. A no i jego cena - 25zł. Możecie mi zazdrościć :)

Nie mogłam się zdecydować na jedną wersję tego outfitu, także dodaję dwie - z apaszką lub kapeluszem.

PS. Znowu proszę o Wasze głosy!
1. Konkurs stylio.pl "Zarażam kolorem" - tutaj możecie ocenić
2. Konkurs Modna Polka - stylizacja na randkęclothes: second hand
shoes: allegro
tights: Gatta
jewellery: katherine.pl
hat: local shop

wtorek, 6 września 2011

Simplicity of province

Ta stylizacja kojarzy mi się ze stylem prowansalskim, być może trochę ze słynnym filmem "Ania z Zielonego Wzgórza". Prosta, biała koszula z kołnierzykiem i plisami (widzieliście ją w poprzednim poście), długa spódnica za kolano, pleciony pasek, jazzówki, skromna torebka, włosy upięte w warkocz, minimalizm dodatków = wizerunek wzorowej uczennicy. Być może to alternatywna outfitu na pierwszy dzień szkoły, , którą dodałam w poprzedniej notce. Poszłybyście tak ubrane na rozpoczęcie roku szkolnego? :)

I mała prośba do Was. Biorę udział w dwóch konkursach na stylizacje. Jeśli Wam się podobają - proszę o głosy :)
1. Konkurs stylio.pl "Zarażam kolorem" - tutaj możecie ocenić
2. Konkurs Modna Polka - stylizacja na randkę

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się mnie wspomóc :)


clothes: second hand
shoes: allegro
bag: inherited
rings: allegro

sobota, 3 września 2011

First day at school

Z małym poślizgiem, ale... Przedstawiam Wam outfit, który założyłabym, gdybym szła na rozpoczęcie roku szkolnego. Nigdy nie lubiłam 'sztywnego', biało-czarnego zestawu, więc dzisiaj postawiłam na kolor. Jedynym elementem szkolnym jest koszula z uroczym kołnierzykiem. Uwielbiam ją, więc wkrótce kolejna stylizacja z nią, bardziej w stylu wiktoriańskim :)

Mam jeszcze drobne ogłoszenia.
Otóż dodałam mojego bloga do listy szafiarek na funfashion, tutaj możecie ocenić CurlyFashion.
Na podobnej zasadzie znalazłam się na liście tutaj. Zachęcam Was do zajrzenia na tę stronę i być może dodania własnego bloga :)

*

Ktoś chciał link do sprzedawcy butów.

clothes: second hand
bag: second hand
shoes: allegro

czwartek, 1 września 2011

Let it rain

Z pewnym smutkiem stwierdzam, że jesień się zbliża - noce są coraz chłodniejsze, a i dni do najcieplejszych nie należą. Wiatr, deszcz, słońce - pogoda iście londyńska :) 
Jednak pogoda nam niestraszna, kiedy mamy kalosze! Wybór wzorów i kolorów w sklepach internetowych jest naprawdę ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ja postawiłam na trochę smutny, aczkolwiek uniwersalny odcień szarości, gdyż to moja pierwsza para kaloszy i chciałam aby pasowały praktycznie do wszystkiego. Ale już mnie korci aby kupić sobie kolejną parę w jakimś szalonym kolorze, może czerwień? clothes: second hand
rain boots: allegro
jewellery: local shop