czwartek, 29 marca 2012

The devil's in the details

Też tak czasami macie? - Zakładacie pozornie do siebie niepasujące rzeczy,  coś pokombinujecie z dodatkami, a później okazuje się, że wyszła Wam stylizacja, w której czujecie się jak ryba w wodzie? Jednak diabeł tkwi w szczegółach!


marynarka: denim.CO (sh)
koszula: second hand
spódniczka: ginatricot (sh)
rajstopy: Gatta
kapelusz: second hand
baleriny: Boti
okulary: allegro (Soul_glo)
naszyjnik-wąsy: katherine.pl
bransoletka: handmade

 I match a seemingly mismatched things to themself, play around with accessories, and later it turns out, that's the styling, in which I feel like a fish in water. It's true that the devil is in the details!

poniedziałek, 26 marca 2012

Feelin' good

Ogłaszam wszem i wobec - nawiedziła mnie w końcu wena do nauki! I energia do wszystkiego. Chce mi się śpiewać 'feeling good' w wykonaniu Michaela Buble. A mówiąc o MB muszę stwierdzić, że jego muzyka jest bardzo inspirująca, ostatnimi czasy słucham jej na okrągło. Kojarzy mi z potańcówkami z lat 20., kiedy kobiety ubierały frędzlowe sukienki, piórzaste opaski i tańczyły swinga. Aż mi nogi same tupią pod biurkiem!

English translation below

sukienka: vintage
torebka: second hand
szpilki: allegro
skarpetki: lokalny sklep
leonki: allegro
pierścionki: katherine.pl

I announce to all - luck hit men and I have strenght to learn! And energy to everything. I want to sing "Feeling Good" performed by Michael Buble. And speaking of MB I must say that his music is very inspiring, last time I listen to it over and over. It reminds me of dances from the 20s, when women dressed in frills dresses, feathery bands and dance swing. And now my legs are stepping down under the desk!

piątek, 23 marca 2012

Deadline

Jestem zmienna i szybko się nudzę. To pewnie dlatego mam dosyć sporo zainteresowań (logistyka, prowadzenie bloga, od niedawna chór, czytanie książek, robienie biżuterii, serialomaniactwo - ekhm, to też pożera czas!). I szczerze przyznam - nie wyrabiam się. Dobra powinna mieć dla mnie 48h, a i tak pewnie by mi zabrakło czasu, by robić wszystko, tak jak lubię - czyli na 200%. 
Przyjaciel uświadomił mi, że trzeba wybrać coś, z czym wiążę przyszłość i jakoś nie widzę siebie jako stylistki na cały etat... Co nie zmienia faktu, że strasznie lubię blogowanie i nie mam zamiaru Was opuszczać. Niestety posty nie będą pojawiać się tak regularnie jak dotychczas (dodawałam je co drugi dzień - wow, i tak długo pociągnęłam.) Ale pamiętajcie - będę się starać! Kciuki trzymać, nie puszczać :)


English translate below

bluzka: second hand
sukienka: Jeans World (sh)
szorty: LoelStyle
okulary: House
bransoletki: katherine.pl, Diva (pióra)
torebka: second hand
buty: allegro (jacenty007z)

wtorek, 20 marca 2012

With a British accent

Nowy semestr na uczelni zaczął się pod koniec lutego, a ja nadal nie potrafię się odnaleźć. Zazwyczaj nie narzekam na swoje zorganizowanie, a ostatnio jakoś brak mi czasu, może motywacji (?) żeby wszystko poukładać. Ale mam przeczucie, że wystarczy jeszcze trochę cierpliwości i wpadnę na dobry tor. Oby!
To kto jeszcze się zgubił i nie potrafi odnaleźć? Łapka w górę :)


English translation below


płaszcz: second hand
koszula: BikBok (sh)
spodnie: TBSport
szpilki: allegro
rękawiczki: mojej mamy
chusta: second hand
kapelusz: nad morzem
okulary: nad morzem

The new semester at the university began in late February, and I still can't find myself. Usually I don't complain about my organization, and recently somehow I feel lack of the time or the motivation (?) to get everything put together. But I have a feeling that just a little patience and I'll find a good track. Who else get lost and can't find themself? Paw up :)

niedziela, 18 marca 2012

On the other side

Czasami kiedy patrzę na zdjęcia i wpisy innych blogowiczek, wytwarza się pomiędzy nami pewna więź. I nie dlatego, że się trochę znamy czy komentujemy sobie posty. Po prostu mamy podobne poglądy na różne tematy i wiem, że z pewnością byśmy się dogadały w prawdziwym życiu. Wtedy doświadczam przeczucia, że po drugiej stronie znajduje się ktoś wyjątkowy, od kogo tak łatwo nie będę chciała odejść. Myślę, że to jedna z przyczyn faktu, że blogowanie tak wciąga :)

Inspiracją mojego posta była Małgorzata564, u której wygrałam konkurs - i dostałam piękną kartkę z gratulacjami i życzeniami. Nawet nie wiecie, jakie to miłe! Pozdrawiam :* 


English translation below


sukienka: second hand
szpilki: Stradivarius
żakiet: Denim.CO
okulary: allegro (harrods6)
bransoletka: wygrana w konkursie 
pierścionek: Lotus Mendes

Sometimes when I look at pictures on the others blogger's sites and read their posts, a bond is formed between us. And it's not because we know eachother a little bit or comment on the posts. We simply have similar views on various topics and I know that certainly we would reach agreement in real life. I experience the feeling that there's someone special on the other side. I think this is one of the reasons of the fact that blogging so addictive :) My post was inspired Małgorzata564. I had won the competition at her blog - and I got a beautiful card with good wishes. You don't even realize how nice is that! Regards :*

czwartek, 15 marca 2012

Wild prints

Panterka to trudny do zestawienia wzór. Chyba każdy wie, że kiedy przesadzimy możemy wyglądać nieco, hm... kiczowato. Najlepszym wyjściem jest połączenie jej z czernią - wtedy na pewno nie popełnimy modowego faux pas :)

Jutro w Szczecinie 15 stopni! <3
English translation below

kurtka: lumpek
sweterek: mojej mamy
szorty: lumpek
koturny: allegro
pierścionki: katherine.pl
okulary: sklep nad morzem

Cheetah is difficult pattern to compile. I guess everyone knows that when we use too much of this print, we look, hm ... Cheesy. The best solution is to combine it with black :)

wtorek, 13 marca 2012

Flowers on me

Niektóre osoby komentujące mój styl mówią, że czasami ubieram się babcinie lub mój oversize jest zbyt oversizowy. Twierdzą, że chowam się w ubraniach, które nie są dopasowane do mojej sylwetki. Hm, może i racja. Ale co poradzę, że ubrania, które mi się podobają, są kilka rozmiarów za duże? Ile przeróbek mogą znieść moje dwie lewe ręce? Nie szukacie logiki we własnym stylu - po prostu dajcie się ponieść Waszej kreatywności! :)

Dalej proszę o głosiki: KLIK(Galeria -> Szukacie mnie: Kamila Banaszczyk, aktualnie na 6 stronie -> Zobacz -> Głosuj). 
English translation below
kurtka: second hand
sukienka: second hand
pasek: second hand
kalosze: allegro
zakolanówki: Gatta
pierścionki: katherine.pl
komin: lokalny sklep
czapka: Colloseum

Some people commenting my style are saying that sometimes I dress up like grandma or too oversize. They say that I hide in the clothes that are not suited to my body. Hm, maybe that's right. But what can I do with fact, that the clothes that I like, are several sizes too big? How many modifications may waive my two left hands? Do not look for logic in your own style - just let you be carried away by your creativity! :)

niedziela, 11 marca 2012

Many styles

Gdy nadchodzi niedziela i mam więcej czasu, lubię zaszaleć. Czasami próbuję zainspirować się określonym stylem, a innym razem po prostu doprowadzić outfit do perfekcji pod względem dodatków. Dzisiejszy niedzielny strój przez ponczo i pióra kojarzy mi się z indiańskim plemieniem. Ale z drugiej strony leonki, kapelusz i torebka bardziej pasują mi do stylu eleganckiej starszej Pani. Moja mama powiedziała, że gdyby nie buty, to wyglądam jak poszukiwacz skarbów, tudzież archeolog.
A wy jakie macie pomysły?

Kto nie głosował, a ma chęć: KLIK(Galeria -> Szukacie mnie: Kamila Banaszczyk, aktualnie na 6 stronie -> Zobacz -> Głosuj).

English translation belowponczo: mojej mamy
sweterek: second hand
spodnie: second hand
buty: allegro
torebka: second hand
leonki: allegro
pierścionek: katherine.pl
kolczyk: Glitter.pl

When it's Sunday and I have more time, I like to go crazy. Sometimes I try to inspire a particular style, and other times just bring the outfit to perfection in terms of extras. Today's Sunday dress for ponchos and feathers reminds me of an Indian tribe. But on the other hand leonki, hat and bag more suited to my style of an elegant old lady. My mom said she had no shoes, you look like a treasure hunter, or would be an archaeologist.And you have ideas for what?

piątek, 9 marca 2012

Blue sky

Wiecie za czym tęsknie najbardziej? Za latem, kiedy leżąc sobie na słońcu, mogę obserwować pierzaste obłoczki wolno sunące po niebie... Ach, kalendarzowe lato już za 103 dni! 

Kto nie głosował, a ma chęć: KLIK(Galeria -> Szukacie mnie: Kamila Banaszczyk, aktualnie na 6 stronie -> Zobacz -> Głosuj).

English translation below
ubrania: second hand
koturny: allegro
okulary: sklep nad morzem
łańcuchy: katherine.pl

You know what I miss the most? The summer, when I was lying in the sun and I could watch the feathery clouds gliding in the sky ... Ah, only 103 days left to summer!

środa, 7 marca 2012

It's convenient

Już dawno nie pokazywałam zestawu w 'płaskich' butach. To pewnie dlatego, że wydają mi się zbyt zwykłe, normalne i nie ma w nich nic inspirującego, z czym chciałabym się z Wami podzielić. A prawda jest taka - zazwyczaj w ciągu tygodnia chodzę w butach poniżej, albo innym płaskim obuwiu. To po prostu wygodniejsze. Zwłaszcza, kiedy śpieszy Wam się na uczelnię albo gonicie za tramwajem. 

Ruszyła druga edycja konkursu Lenora&Avanti, komu podoba się moje połączenie, proszę o głos KLIK(Galeria -> Szukacie mnie: Kamila Banaszczyk, aktualnie na 6 stronie -> Zobacz -> Głosuj).
Miło by mi było znaleźć się chociaż w pierwszej dwudziestce :)


English translation below
Wszystko, oprócz butów, pochodzi z sh :)

Long time I didn't show a set with flat shoes. That's probably because they seem to be too ordinary, normal, and there is nothing inspiring in them, what I'd like to share with you. And the truth is - during the week I walk in the shoes below, or other flat shoes. It's just more convenient. Especially when you are rushing to school or run after the tram.

poniedziałek, 5 marca 2012

Colors of spring

Mówcie co chcecie, u mnie wiosna w pełni. Przynajmniej kolorystycznie. Bo choć na dworze szaleje przeszywający wiatr, w wyobraźni tworzę sobie kombinacje błękitnego nieba, soczyście zielonej trawy i idealnie żółtego słońca. Co oczywiście odzwierciedla się w moich stylizacjach.

Ruszyła druga edycja konkursu Lenora&Avanti, komu podoba się moje połączenie, proszę o głos KLIK. (Galeria -> Szukacie mnie: Kamila Banaszczyk, aktualnie na 5 stronie -> Zobacz -> Głosuj).
Miło by mi było znaleźć się chociaż w pierwszej dwudziestce :)

English translation below


marynarka: second hand
spódnica: InLoveWithFashion
koszulka: second hand
szpilki: allegro
okulary: allegro
pierścionki, broszka: katherine.pl
bransoletki: moje rękodzieło 

Say what you will, spring is in full. At least because of the colors. So what, that the piercing wind rages outside, in my imagination I create a combination of blue sky, lush green grass and perfectly yellow sun. Which of course is reflected in my styling.